Gmina Czarna Białostocka

Dzień seniora

Śpiew, tańce i suto zastawione stoły - tak bawiono się w Czarnej Białostockiej z okazji Dnia Seniora.
Na brak wigoru i energii nasi nieco starsi nastolatkowi nie mogą narzekać.
Na parkiecie w Domu Kultury przy ul. Kościelnej trudno było znaleźć wolne miejsce. Około 100 osób - emerytów, rencistów i zaproszonych gości spotkało się tam, by uczcić swoje święto.
Wszystkich zebranych powitał Grzegorz Bogdanowicz - dyrektor Domu Kultury oraz Helena Wasilewska - przewodnicząca PZERiI oddział Czarna Białostocka.
Z okazji święta wszystkim emerytowanym mieszkańcom naszego regionu gratulacje złożyli przedstawiciele władz samorządowych i Radni Rady Miejskiej w Czarnej Białostockiej. Jan Kalinowski -przewodniczący PZERiI oddział. Białystok wręczył dyplomy Halinie Brynda i Helenie Wasilewskiej za twórczość i społeczną pracę na rzecz mieszkańców Gminy Czarna Białostocka. Dyplomy te zostały przyznane przez Wojewodę Podlaskiego - Macieja Żywno na Wojewódzkim Dniu Seniora w Białymstoku.
Były kwiaty, serdeczności, dużo ciepłych życzeń i oczywiście część artystyczna. Wystąpił kabaret „Sami Swoi” i „Czarna Jagoda” z Czarnej Białostockiej, oraz „Czarnowiacy” z Czarnej Wsi Kościelnej. Po występach artystycznych Seniorów rozpoczęła się „potańcówka”. Przy dźwiękach muzyki zespołu „I oto chodzi” w składzie Ryszard Radziszewski, Lech Chmielewski i Janusz Nowowsiak wszyscy bawili się do późnych godzin wieczornych.
Uczestnicy spotkania miło spędzili czas i pokazali, że najważniejsza jest radość i pogoda ducha, które sprawiają, że wiek staje się mało istotny.
Ruch, śmiech, taniec i śpiew - to najlepsza terapia dla tych bardzo dorosłych, przez kogoś kiedyś nazwanych ludźmi trzeciego wiekuwww.czarnabialostocka.pl