<<< wstecz .::.

„Hamlet”


Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zaprasza na spektakl „Hamlet” w reżyserii Adama Walnego. Początek o 19:00 w piątek 27 marca. Wydarzenie odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji „Dotknij Teatru”. Bezpłatne wejściówki można odebrać w Centrum Kultury. Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy włącza się do ogólnopolskiej akcji Dotknij Teatru 2015 z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca. Z tej okazji w Choroszczy wystawiona zostanie sztuka „Hamlet” w wykonaniu Walnego-Teatru.
Po spektaklu publiczność będzie miała okazję poznać pracę teatru od kulis. Autor zaprezentuje lalki oraz opowie o specyfice pracy technikami lalkarskimi.Hamlet to spektakl realizowany w autorskiej technice marionetek podwodnych opowiada o zemście Ducha zamordowanego Ojca realizowanej dłońmi żywego syna – Hamleta.
Ten przypadkowo wtajemniczony w Inną Rzeczy Wistość – pozagrobową – naznaczony odpowiedzialnością doświadczenia transcendencji a zarazem bezradny wobec własnej niedoskonałości próbuje wymknąć się konieczności mordu, który kreuje Duch Ojca, na próżno. Duchem jest tu żywy aktor – animator Hamleta i zarazem demiurg przedstawionego świata.

Obsada – Adam Walny. Reżyseria, adaptacja, scenografia – Adam Walny. Muzyka – Lars
Kynde, Używane techniki lalkarskie – marionetki podwodne oraz lalka bunraku.

www.gloschoroszczy.pl