<<< wstecz .::.

Jarmark Wielkanocny

Po raz pierwszy Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu organizuje Jarmark Wielkanocny. Impreza odbędzie się 29 marca 2015 roku (Palmowa Niedziela) na Starym Rynku przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w godzinach od 10:00 do 14:00. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Starosta Moniecki, Burmistrz Goniądza, Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego, Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego. Patronat medialny objęła Telewizja Białystok, Radio Białystok, Wrota Podlasia, Szuwary.
Podczas Jarmarku Wielkanocnego mieszkańcy gminy Goniądz, powiatu monieckiego oraz goście będą mogli poczuć atmosferę tradycyjnych Świąt Wielkiej Nocy. Na odwiedzających czekać będzie kiermasz bogatej sztuki i rękodzieła ludowego, stoiska ze specjałami regionalnej kuchni oraz występy zespołów ludowych. Rozstrzygnięte zostaną konkursy: „Tradycyjne i współczesne jajka wielkanocne” i „Najładniejsza palma wielkanocna”, a także zostanie nagrodzone najatrakcyjniejsze stoisko Jarmarku Wielkanocnego. To wszystko właśnie w Goniądzu !

Ideą przedsięwzięcia jest umożliwienie wytwórcom z terenu powiatu monieckiego sprzedaży swoich produktów i promowanie zdrowej, regionalnej żywności i unikatowych cech dziedzictwa kulturowego. Dlatego, zachęcamy wszystkich lokalnych producentów żywności i twórców rękodzieła do udziału w Jarmarku Wielkanocnym.

Aby wziąć w nim udział należy wypełnić kartę zgłoszeniową, która dostępna jest na stronie www.goniadz.pl., www.szuwarygoniadz.pl, www.goniadz.naszgok.pl . Kartę należy przesłać do 20 marca faxem, pocztą lub dostarczyć osobiście do Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu.