<<< wstecz .::.

Jeleń uratowany

W dniu 4 grudnia 2014 na terenie Nadleśnictwa Knyszyn w godzinach popołudniowych Policja z Zambrowa przekazała informację na temat zwierzęcia zaplątanego we wnyk, informacja dotarła do pracowników nadleśnictwa oraz myśliwych z koła łowieckiego „Orlik".
Na miejsce zdarzenia wysłani zostali doświadczeni myśliwi znający doskonale teren. Jadąc tam nie wiedzieli czego mają się spodziewać, ponieważ w swojej długoletniej praktyce w obcowaniu z przyrodą i ludźmi byli świadkami różnych sytuacji.
Po dotarciu na miejsce okazało się że we wnyk zastawiony przez kłusowników zaplątał się młody jeleń, silny i zdrowy byk. Myśliwi ocenili sytuację oraz skontaktowali się z Nadleśniczym Nadleśnictwa Knyszyn, opisując co się stało. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że należy uwolnić dzikie zwierzę, które na szczęście nie ucierpiało podczas całego zajścia.
Myśliwi uwolnili przerażonego jelenia zachowując wszelkie środki ostrożności tak, aby nie stało się nic złego zwierzęciu oraz dbając o swoje własne bezpieczeństwa. Jak wiadomo jeleń to jeden z największych przedstawicieli dzikich zwierząt w Polsce, wyposażony w poroże mógł zranić któregoś z ratowników. Nie wiadomo ile godzin zwierzę tkwiło we wnyku. Dzięki szybkiej akcji ratunkowej wszyscy odetchnęli z ulgą i wielką satysfakcją kiedy zwierze było już wolne.
Szybka akcja myśliwych i leśników pozwoliła uratować zwierzę. Z tego miejsca chcieliśmy bardzo podziękować Kolegom Myśliwym z Koła Łowieckiego Orlik, którzy wykazali się godną naśladowania postawą i przyczynili się do ochrony przyrody./www.knyszyn.bialystok.lasy.gov.pl