<<< wstecz .::.

Koncert akordeonowy

W piątek 20 marca w Szkole Muzycznej I stopnia w Mońkach miał miejsce niezwykły koncert. Tym razem można było usłyszeć muzykę akordeonową w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Przed publicznością zaprezentowało się pięciu wykonawców: Kacper Stalewski, Michał Kubarski, Marcin Jabłoński, Adam Potera oraz Krystian Saciłowski. Wszyscy są laureatami wielu prestiżowych konkursów i festiwali rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. W repertuarze znalazły się bardziej i mniej znane przykłady muzyczne z różnych epok – od baroku po muzykę współczesną.

Usłyszeliśmy m.in. kompozycje D. Scarlattiego, A. Vivaldiego, E. Griega, H. Wieniawskiego, G. Szenderjowa oraz utwory będące ich autorskimi kompozycjami. Panowie występowali solo, w duecie (Kacper Stalewski i Michał Kubarski) oraz w trio akordeonowym "Symetrio" (Marcin Jabłoński, Adam Potera i Krystian Saciłowski).

Publiczność licznie zgromadzona nagrodziła wykonawców gromkimi brawami, w nagrodę otrzymując dodatkową porcję muzycznych wrażeń. Po koncercie osoby zainteresowane miały możliwość zakupienia płyty z nagraniami tria "Symetrio".
Koncert pokazał jak wielką pasją może być wspólne muzykowanie oraz zaprezentował tak mało znany instrument w nowej odsłonie, jako instrument wszechstronny i piękny.

Agnieszka Januszewska - Wicedyrektor Szkoły Muzycznej
www.e-monki.pl