<<< wstecz .::.

Zabielski skutecznieSkuteczne działania Jana Zabielskiego, przynoszą pierwsze wymierne korzyści dla Moniek. Są pieniądze na modernizację stadionu miejskiego i boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej Nr 1!

31 października odbyło się w Mońkach spotkanie Jana Zabielskiego - kandydata Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Moniek z Witoldem Bańką - Ministrem Sportu i Turystyki w Rządzie RP. W spotkaniu wzięli udział także parlamentarzyści: Krzysztof Jurgiel, Dariusz Piontkowski i Kazimierz Gwiazdowski oraz mieszkańcy Gminy Mońki. Spotkanie było podzielone na dwie części.
Na stadionie miejskim w Mońkach Pan Jan Zabielski zabiegał u Ministra o wsparcie na rzecz modernizacji stadionu piłkarskiego i infrastruktury sportowej w Mońkach.
Minister zapewnił, że znajdą się środki ze strony rządu na niezbędną modernizację płyty boiska, trybun widowni oraz zaplecza socjalnego, które obecnie jest niewystarczające dla sprawnego i efektywnego szkolenia dzieci i młodzieży oraz do prowadzenia rozgrywek piłkarskich na odpowiednim poziomie.
Następnie kandydat na burmistrza - Jan Zabielski zaprosił Ministra Sportu na teren przy Szkole Podstawowej nr 1, gdzie przedstawił swoją wizję budowy boiska wielofunkcyjnego, w które powinna być wyposażona szkoła.
Tu również Minister wykazał zrozumienie dla inicjatywy kandydata na burmistrza oraz zapewnił, że są pieniądze w Rządzie RP na takie cele. Wskazał też, że Ministerstwo Sportu i Turystyki prowadzi regularne nabory wniosków w programach szkoleniowych zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dla kadry trenerskiej, z której Mońki powinny korzystać w o wiele szerszym zakresie niż dotychczas.
Witold Bańka wspomniał też o Otwartych Strefach Aktywności, jako szczególnym działaniu skierowanym do wszystkich mieszkańców. Zaznaczył, że Mońki i monieckie wsie powinny budować więcej takich miejsc, które pozwalają na uprawianie sportu i aktywne spędzanie czasu.
Na zakończenie Witold Bańka - Minister Sportu i Turystyki zaapelował do mieszkańców Gminy Mońki o liczny udział w wyborach i zagłosowanie w nich na kandydata na burmistrza Jana Zabielskiego, który ma całkowite poparcie Rządu Rzeczypospolitej Polskiej tworzonego przez Prawo i Sprawiedliwość.

Obejrzyj na YouTube

Codzienne, lokalne informacje i wydarzenia na FB i Twitterze:

Kliknij niżej i wejdź na FB Wiadomości Lokalne


Kliknij niżej i wejdź na Twittera...