<<< wstecz .::.

KONIEC ŚMIERDZĄCEJ SPRAWY
Dzisiaj, czyli 9 lipca około godziny 8 rano - rozpoczęło się ładowanie i wywożenie z Rybak „materiału na brykiety energetyczne”, jakim chcieli nas uszczęśliwić goście z dalekiej Nieszawy.
Po ruszeniu odpadowej góry smród był jeszcze większy niż zwykle, ale na szczęście to już ostatnie jego podrygi. Do wieczora ma być pozamiatane i wywiezione do Zakładu Zagospodarowania odpadów w Koszarówce k/Grajewa.

Tym optymistycznym akcentem kończy się paromiesięczna walka mieszkańców podmonieckiej wsi.
Oprócz słów uznania dla nich właśnie - głównych, chociaż cichych i anonimowych bohaterów wielodniowego protestu, gorące podziękowania dziennikarzom, m.in.: TVP, TVN, Radio Białystok i Gazety Współczesnej, którzy od pierwszego dnia wsparli nas swoimi relacjami, audycjami oraz artykułami.
Dziękuję za skuteczne działania wicewojewodzie podlaskiemu Janowi Zabielskiemu, samorządowi gminy Mońki i Powiatu Monieckiego, Policji, Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego i WIOŚ w Białymstoku.
Serdeczne dzięki wszystkim, o których pisałem we wcześniejszych artykułach, a którzy w różny sposób wsparli walkę mieszkańców Rybak o czyste powietrze i normalne, bezpieczne warunki życia dla siebie, całej gminy i powiatu. Daliśmy wspólnie radę...:)

Więcej na ten temat oraz podsumowanie i analiza szczęśliwie zablokowanej próby urządzenia nam „tuż pod nosem” składowiska szkodliwych odpadów - już wkrótce, w najbliższym wydaniu „Wiadomości Lokalnych”.
Zapraszam serdecznie...
Krzysztof Pochodowicz

Codzienne, lokalne informacje i wydarzenia na FB i Twitterze:

Kliknij niżej i wejdź na FB Wiadomości Lokalne


Kliknij niżej i wejdź na Twittera...