<<< wstecz .::.

Podziękujmy panom grzecznie i skutecznie...
Protest mieszkańców Rybak przeciw zwożeniu do ich wsi komunalnych odpadów zagrażających zdrowiu ludzi i szkodliwych dla środowiska, wywołał szeroki oddźwięk medialny.
Na miejscu zjawiła się dzisiaj Telewizja Białystok oraz Radio Białystok, materiał na swojej stronie zamieściła też Gazeta Współczesna i Kurier Poranny a zainteresowanie bulwersującymi wydarzeniami wyraziła również redakcja interwencji TVN.

W trosce o zdrowie swoje i swoich dzieci - mieszkańcy powołali Komitet Protestacyjny, który wystosował pismo do Starosty Monieckiego o zmianę decyzji zezwalającej na gromadzenie śmieci we wsi Rybaki oraz do Burmistrza Moniek - o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego i wykreślenie możliwości gromadzenia odpadów na działce po byłej Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej.

Poruszający się SUV-em marki ford o rejestracji CT… właściciele (lub przedstawiciele) firmy TOMY Sp. z o.o. - wczoraj dość agresywni nie tylko werbalnie, dzisiaj wyraźnie spuścili z tonu i pozwalali sobie po południu wyłącznie na słowne zaczepki, w stylu „pilnujcie śmieci, bo wam ukradną”.
Tego akurat nie musieli podpowiadać mieszkańcom Rybak.
Maksymalnie zmobilizowani i zdeterminowani zapowiedzieli, że nie pozwolą na to aby do ich wsi wjechała chociaż jedna taczka odpadów - niosących zagrożenie dla całej monieckiej gminy.

Co do panów „biznesmenów” w tym ślicznym samochodziku - w normalnym kraju po próbie wykonania takiego numeru, nie dostali by w promieniu 100 kilometrów ani strawy ani dachu nad głową.
Nie mogąc nic sugerować właścicielom lokalnych hoteli i restauracji - proszę uprzejmie żebyście przekazali im (oczywiście w maksymalnie grzeczny i kulturalny sposób) swoją opinię na temat pomysłu zaimportowania na zielone Podlasie i w otulinę Biebrzańskiego Parku Narodowego - śmieciowego syfu ze świata...
Krzysztof Pochodowicz

Codzienne, lokalne informacje i wydarzenia na FB i Twitterze:

Kliknij niżej i wejdź na FB...


Kliknij niżej i wejdź na Twittera...