Gmina Suchowola

Gmina Suchowola położona jest w środkowej części województwa podlaskiego w powiecie sokólskim, w obrębie Zielonych Płuc Polski, na skraju Biebrzańskiego Parku Narodowego. Malownicze, piękne krajobrazy o każdej porze roku, rozległe tereny leśne z dużą ilością grzybów są bezcennym skarbem gminy Suchowola, zapewniającym wspaniały wypoczynek ludziom szukającym ciszy i spokoju, w symbiozie z niczym nieskażoną naturą. Obszar naszej gminy szczególnie przystosowany do uprawiania turystyki rowerowej i pieszej. Odzwierciedleniem tego są liczne szlaki turystyczne, na trasie których będziemy mogli obejrzeć: schrony z czasów II wojny światowej, wczesnośredniowieczne grodziska i młyny wodne, ruiny dworu we wsi Połomin.

W Suchowoli krzyżują się linie przecinające wzdłuż i wszerz kontynent europejski. Punkt ten uznano za Geograficzny Środek Europy, którego symbolem jest głaz ustawiony w Parku Miejskim.

Niewątpliwą atrakcją turystyczną miasta jest Izba Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a także zabytkowy kościół pod wezwaniem św. Piotra i Pawła z 1885 roku, w którym znajdują się relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wypoczynek w uroczych zakątkach naszej gminy zapewnią również dynamicznie rozwijające się gospodarstwa agroturystyczne, oferujące oprócz zdrowej i ekologicznej żywności, również wiele innych atrakcji (np. jazda konna, basen).

(źródło: www.suchowola.com.pl)