Gmina Korycin

Gmina Korycin jest urokliwym terenem wtulonym między Puszczę Knyszyńską a Biebrzański Park Narodowy - na terenie powiatu sokólskiego. Na powierzchni 117 km kw. zamieszkuje ją 3623 mieszkańców.

Mieszkańców tej ziemi cechuje przywiązanie do historii, tradycji, wartości, jakie niesie ze sobą rodzina. Są również otwarci na postęp i wiedzę, rozumieją konieczność inwestowania w siebie i prowadzoną działalność, czego dowodem są ostatnie zrealizowane wspólnie z samorządem lokalnym zamierzenia. Gmina Korycin to dobre miejsce dla ludzi z inicjatywą i pomysłami, chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność gospodarczą.

Co roku kontynuowane są w Korycinie cykliczne imprezy kulturalne i rekreacyjno - sportowe, z których najważniejszymi są:
- OGÓLNOPOLSKIE DNI TRUSKAWKI - okolice Korycina to zagłębie truskawkowe. Na wielu konkursach i prezentacjach bawią się mieszkańcy oraz goście z całej Polski.
- PÓŁMARATON MLECZNY - jest imprezą przyciągającą widzów i zawodników z kraju i z zagranicy. Odbywa się w przedostatnią niedzielę czerwca, a główną nagrodą jest żywa krowa.